برگزاری کارگاه‌های علمی برای کاندیداهای مجلس در همایش ملی انتخابات

رئیس شورای سیاستگذاری همایش ملی انتخابات با اشاره به برنامه‌های همایش ملی انتخابات گفت:کارگاه‌های علمی برای کاندیداهای انتخابات از سوی دست اندرکاران این همایش برگزار خواهد شد. 139411041102332626960164به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام علیرضا ابوالفضلی رئیس شورای سیاستگذاری همایش ملی انتخابات با بیان اینکه این اولین بار است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی چنین همایشی برگزار می‌شود، اظهار داشت: رویکرد اصلی همایش ملی انتخابات براساس منویات و فرمایشات رهبری در خصوص اخلاق انتخاباتی است.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت اخلاق در جامعه یادآور شد: در حالی که اخلاق باید به عنوان مسئله‌ای مهم در جامعه ما نقش آفرینی کند اما شاهد ضعف اخلاق انتخاباتی در کشورهای مختلف و حتی ایران در ایام انتخابات هستیم و این درحالی است که ایران به عنوان کشوری اسلامی باید برای سایر کشورها الگو باشد.
رئیس شورای سیاستگذاری همایش ملی انتخابات افزود: در جریان این همایش و پس از آن کارگاه‌هایی برای کاندیداهای انتخابات در خصوص اخلاق محوری انتخابات، نگاه به دولت و بحث ولایت پذیری و وظایف در مقابل مردم برگزار می‌شود و این کارگاه‌ها حتی پس از انتخابات نیز از سوی دست‌اندرکاران این همایش برای کاندیداها برگزار خواهد شد.
ابوالفضلی ادامه داد: رویکرد این همایش سیاسی نیست بلکه علمی و فرهنگی است زیرا نگاه ما به این همایش اخلاقی است.
وی در ادامه با بیان اینکه اگر دین، سیاست، فرهنگ و زندگی ما براساس اخلاق نباشد همه آنها رو به زوال می‌روند، خاطرنشان کرد: میهمانان ما همگی از احزاب مختلف هستند و هدف این همایش جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات با تأسی از نگاه مقام معظم رهبری است.
رئیس شورای سیاستگذاری همایش ملی انتخابات با بیان اینکه دشمن به ویژه انگلستان در ایام انتخابات شیطنت‌هایی می‌کند و دنبال اختلاف افکنی است، یادآور شد: مقابله با چنین رویکردهایی جز با اخلاق محوری صورت نمی‌گیرد.
ابوالفضلی با اشاره به اهمیت نعمت ولایت فقیه در کشور، افزود: در جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ولایت فقیه نعمت سلامتی و امنیت داریم و از خداوند به خاطر این نعمت‌ها شکرگذاریم لذا نباید از آنها غافل باشیم. اما متأسفانه برخی از دوستان ما پشت سر رهبری حرکت نمی‌کنند و این درحالی است که اگر از امام تأسی داریم و ایشان همواره می‌فرمودند اگر می‌خواهید به کشورتان آسیبی نرسد پشتیبان ولی فقیه باشید لذا باید در همه زمینه‌ها پشت سر رهبری حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره می‌گویند که باید اخلاق در جامعه حاکم باشد، گفت: چیزی که در سال 88 به آن مسائل دامن زد و آن را تبدیل به فتنه کرد بداخلاقی بود.
انتهای پیام/

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *