اعتماد به دیپلماسی یکی از دستاوردهای توافق هسته ای است

معاون اروپا و آمریکای وزارتخارجه اعتماد به دیپلماسی را از دستاوردهای توافق هسته ای خواندوگفت: توافق هسته ای می تواند تاثیر مهمی برروند مشارکت موثر ایران درزمینه مبارزه باداعش داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه که به منظور برگزاری ششمین دور گفتگوهای ایران و نروژ به اسلو سفر کرده است، در نشست فرهیختگان و سفرای خارجی مقیم نروژ در موسسه مطالعاتی اسلو، سخنرانی کرد.معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست ضمن تشریح چالش های موجود در منطقه خاور میانه، توافق هسته ای و همکاری های ایران و نروژ، اعتماد به دیپلماسی را یکی از دستاوردهای توافق هسته ای عنوان کرد و گفت: توافق هسته ای می تواند تاثیر قابل توجهی بر روند بحران خاور میانه و مشارکت و همکاری موثر ایران در زمینه مبارزه با داعش که محصول دو مولفه تروریسم و افراطی گرایی است، داشته باشد.
1940332وی توافق هسته ای و رفع تحریم ها را زمینه ای برای گشودن مسیر تعامل دوجانبه بین طرفین دانست و افزود: در شرایطی که اقتصاد جهانی دچار رکود می باشد. تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران، باعث افزایش فشار بر بسیاری از کشورها جهان شد و لذا لغو این تحریم ها می تواند به رشد کشورها کمک کند.
تخت روانچی، توافق هسته ای ایران با کشورها 1+5 را الگویی موثر برای حل و فصل موضوعات بین المللی دانست.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان در پایان به پرسش های پژوهشگران و سفرای مقیم در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی پاسخ داد.
پایان پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *