وکیل الدوله‌ها نمی‌توانند منافع ملی و منافع مردم را در مجلس تامین کنند

عضو ائتلاف اصولگرایان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: وکیل الدوله‌ها نمی‌توانند منافع ملی و منافع مردم را در مجلس تامین کنند. زهره طبیب زاده نماینده فعلی مجلس و عضو ائتلاف اصولگرایان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم درباره عواقب حضور وکیل الدوله‌ها در مجلس اظهار داشت: مجلس غیر از قانون‌گذاری وظیفه نظارت و پاسداری از منافع ملی را نیز بر عهده دارد.
139411101926179287003704وی افزود: اگر خدای نکرده دولت‌ها نسبت به منافع ملی حساسیت چندانی نداشته باشند و یا اقداماتی را بر خلاف سیاست‌های کلی نظام انجام دهند، این وظیفه مجلس است که به عنوان نماینده ملت از منافع ملی پاسداری کند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر نمایندگان مجلس دولتی شوند، جایگاه نظارت مجلس زیر سوال رفته و شان مجلس از دست می‌رود، زیرا مجلس خط نگه‌دار قوانین کشور است و به عنوان نماینده مردم باید به نحوه اجرای قوانین نظارت کند. اگر مجلس بخواهد همواره با دولت مماشات کند و یا در انجام وظیفه خود به دلیل اینکه وام‌دار دولت است با آن رودربایستی داشته باشد جایگاه و شانیت مجلس از دست می‌رود.
طبیب زاده اضافه کرد: وکیل الدوله‌ها نمی‌توانند منافع ملی و منافع مردم را در مجلس تامین کنند.
انتهای پیام/

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *