مشارکت مردم در انتخابات بزرگترین سرمایه نظام است

مشاور رییس جمهور گفت: بزرگترین سرمایه نظام مشارکت مردم در انتخابات است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، سید رضا صالحی امیری امروز یک شنبه در جلسه شورای اداری استان مازندران در ساری تصریح کرد: مردم حق بزرگی بر گردن گفتمان اعتدال دارند و نقش مردم مازندران در روی کار آمدن دولت تدبیر و امید قابل انکار نیست.
1446619665907_0وی با اشاره به نقش ثبات در پیشرفت جامعه افزود: با منازعه، مناقشه و مجادله هیچگونه پیشرفتی صورت نمی گیرد.
مشاور رییس جمهور با بیان اینکه گفتمان ارزش‌ها، سازندگی، توسعه سیاسی، عدالت، اعتدال از پنج گفتمان آغاز دولت جمهوری اسلامی بود، تصریح کرد: گفتمان اعتدال نیاز امروز و ضرورت فردا است و مردم از گفتمان تنازع خسته شده اند و دولت آگاهانه در پی ایجاد ثبات و ارامش در جامعه است.
وی با اشاره به اینکه استراتژی دولت حرکت در مسیر تعیین شده و وارد نشدن به حاشیه است، افزود: متن اقدامات دولت، خدمتگذاری به مردم و بهره گیری مناسب از سرمایه های مردم و کشور با انسجام بین مسئولان و سطوح مدیران تصمیم‌گیر کشور است.
صالحی امیری با تاکید بر اینکه گفتمان اعتدال گفتمان ملی است، اظهار کرد: دولت مرز بندی خاصی برای ورود جناح ها و گرایش ها و سلیقه ها ندارد.
وی افزود: ایجاد نشاط و آرامش در جامعه بسیار اهمیت دارد و با توجه به ناهنجاری های اجتماعی نشان دهنده این است که جامعه نیازمند نشاط بیشتر است.
مشاور رییس جمهور با بیان اینکه موفقیت دولت موفقیت نظام است، ادامه داد: دهه فجر یکی از کانون های نشاط در جامعه است و هر تلاشی که سبب نا امیدی در مردم شود خیانت به جامعه است.
وی واژه انسجام را همگرایی همه نیروها برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب معنا کرد و ادامه داد: به همین دلیل همه گرایش ها در جمهوری اسلامی به رسمیت شناخته شده و از همه خواسته شده در انتخابات شرکت کنند.
این مسئول کارآمدی را مهمترین رکن موفقیت دولت عنوان کرد و افزود: مردم از طریق صندوق ها با دولت ها سخن می گویند و جامعه ایران عمدتا در مقاطع انتخابات با نظام سیاسی و دولت سخن می گوید و میزان مشارکت تضمین سوخت حیات سیاسی نظم و دولت است.
وی بزرگترین سرمایه نظام را مشارکت مردم در انتخابات دانست و ادامه داد: همه اشکال مشارکت صنفی و… در نظام مقبول است و انتخابات 94 امسال شرایط شرکت بالای 60 درصدی مرم را نوید می دهد.
صالحی امیری گفت: من بر این باورم پاره شدن تحقیر ملت بالاتر از پاره شدن زنجیر تحریم ملت است و آمارها در سنجش اخیر ایران را کشوری باثبات در خاورمیانه معرفی کردند.
وی اصلاح افکار دولت‌ها درباره ایران را یکی از نمونه های پاره شدن زنجیر تحقیر این کشور دانست و افزود: امروز ایران به کلید حل مشکلات خاورمیانه تبدیل شده است و ایران کانون حل منازعات خاورمیانه شد.
مشاور رییس جمهور اظهار کرد: در دنیای امروز قدرت سخت به عنوان قدرت دوم و قدرت نرم قدرت اول است که همان دیپلماسی، رسانه و مغز انسان است.
وی با بیان اینکه دولت از مقدسات هزینه نمی کند، ادامه داد: آنچه در برجام انجام شد طبق چارچوب بود و نباید دستاوردهای برجام را دست کم گرفت.
صالحی امیری با بیان اینکه برگزاری سالم انتخابات و مشارکت حداکثری استراتژی دولت است، گفت: در نظام اسلامی اصل گردش قدرت یک اصل دائمی است و باید اتفاق بیفتد و انتخابات پیام روشن دارد و آن اینکه میزان رای ملت نافذ و اصیل و منشأ نشاط و امید است.
وی افزود: رای با مطالبه همراه است و نباید انتخابات صحنه درگیری و خشونت باشد بلکه باید صحنه نشاط و مشارکت آزادنه مردم باشد.
انتهای پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *