استاندار اصفهان:دولت تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات با شکوه بکار خواهد بست

استاندار اصفهان گفت: امیدوارم شرایطی فراهم شود که همه‌ مردم بتوانند سلایق خود را در انتخابات مشاهده کنند و شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم.
به گزارش ایسنا، منطقه اصفهان، رسول زرگرپور در همایش سراسری شوراهای آموزش و پرورش استان اظهارکرد: در هفته‌ گذشته اتفاق بزرگی روی داد و علیرغم همه مخالفت‌ها برجام به فرجام رسید و دکتر روحانی برای چندمین بار اثبات کرد که به تمام شعارهای دوران انتخابات با جدیت پایبند است. زرگرپور با بیان اینکه رئیس جمهور محترم همه‌ وقت و انرژی خود و هیأت دولت را بکار بسته تا مطالبات مردم پیگیری شود و به منصه‌ ظهور برسد، افزود: رئیس جمهور بر عهد و پیمانی که با مردم بسته پایبند است و ایشان اذعان دارند که آنچه که مطالبه‌ جدی مردم است و از شعارهای اساسی و مهم رئیس جمهور بوده تحقق یافته است.
1418895612067_81313511-5952567استاندار اصفهان افزود: رئیس جمهور محترم ارتباط عزتمند با همه‌ کشورها در چارچوب عزت، حکمت و مصلحت را به مردم قول داده بود و امروز این ارتباط برقرار شده و اصفهان در طول ۲.۵ سال گذشته پذیرای ۹۰ هیأت سیاسی بلند پایه و عالیرتبه بوده که برای گشودن مناسبات جدید به ایران سفر کرده‌اند.
وی با بیان اینکه رسیدن به تورم تک رقمی از شعارهای دکتر روحانی بود،تصریح کرد: در حال حاضر تورم از ۴۵ درصد به ۱۲ درصد رسیده است و طی چند ماه آینده تک رقمی خواهد شد.
زرگرپور اضافه کرد: سرانجام نیکوی پرونده‌ هسته‌ای ایران از قول‌هایی بود که رئیس‌جمهور به مردم داده بودند که خوشبختانه در هفته‌ گذشته این مهم بعنوان مطالبه‌ اصلی مردم به فرجام رسید و گرچه در این رابطه بی‌انصافی‌هایی نیز رخ داد ولی اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.
مدیر ارشد استان با اشاره به اینکه با فرجام برجام خط بطلان بر تحریم‌های ۱۲ ساله کشیده شد، افزود: با اجرای توافق هسته‌ای تمام قطعنامه‌های سازمان ملل در خصوص برنامه‌ هسته‌ای ایران یکباره متوقف شد و اموال بلوکه شده‌ ایران آزاد و غل و زنجیر از پای اقتصاد ایران برداشته شد.
زرگرپور با بیان اینکه سروسامان دادن وضعیت بهداشت و درمان از مطالبات جدی مردم بود، تصریح کرد: با اجرای طرح نظام سلامت و اعتباری که در این طرح هزینه شد بسیاری از مشکلات در زمینه‌ بهداشت و درمان مرتفع گردید.
وی خارج شدن کشور از رکود را از دیگر شعارهای رئیس جمهور برشمرد و اظهارکرد: طی دو ماه گذشته طلیعه‌های این موضوع خودش را نشان داده است و امیدواریم که در سال آینده نتایج خروج کشور از رکود و ورود به رونق را بیشتر مشاهده نماییم.
استاندار اصفهان به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: برگزاری یک انتخابات باشکوه و در سلامت کامل از قول‌های رئیس جمهور بوده است و دولت تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات با شکوه بکار خواهد بست تا با برگزاری انتخاباتی با ابهت یکبار دیگر اقتدار ملت و نظام نشان داده شود.
وی با بیان اینکه همه‌ این اقدامات در بستر امنیت، ثبات و آرامش کشور مهیا شده است، افزود: این آرامش و امنیت با عنایت به توجهات ولی عصر(عج)، منویات مقام معظم رهبری و تدابیر دولت تدبیر و امید ایجاد شده است و این آرامش و ثبات بستر ساز همه‌ دستاوردهایی است که تاکنون ایجاد شده است.
زرگرپور اظهار امیدواری کرد: شرایطی فراهم شود که همه‌ مردم بتوانند سلایق خود را در انتخابات مشاهده کنند و شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم.
نقش حیاتی قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در جهت حفظ ارزش‌ها
استاندار اصفهان در ادامه به ۲۶ دیماه مصادف با تصویب لایحه‌ تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در سال ۷۲ اشاره کرد و گفت: این قانون برای حفظ برنامه‌ها و ارزش‌های آموزش و پرورش نقش حیاتی دارد.
زرگرپور افزود: سال‌ها است که نزدیک به ۹۹ درصد اعتبارات سالیانه‌ دستگاه تعلیم و تربیت صرف پرداخت حقوق و دستمزد فرهنگیان می‌شود و تنها کمی بیش از یک درصد اعتبارات به رسالت‌ها و فعالیت‌های آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد در حالیکه استاندارد این نسبت باید ۲۰ به ۸۰ باشد و حداقل باید بیست درصد کل اعتبارات صرف تعلیم و تربیت آینده‌سازان کشور شود.
وی با بیان اینکه استان اصفهان در برگزاری شورای آموزش و پرورش در بین همه‌ استان‌ها رتبه‌ اول را به خود اختصاص داده است، از فرمانداران، ائمه جمعه و مسئولان شهرستان‌ها خواست تشکیل شورای آموزش و پرورش را در اولویت قرار دهند.
استاندار اصفهان گفت: آموزش و پرورش افتخار دارد صدای ملکوتی دانش را به گوش هر کودک و نوجوانی که در این سرزمین زندگی می‌کند، برساند و هر فرد و نهاد و ارگانی که در این راه یاریگر دست اندرکاران این امر باشد در پاداش این حسنات بزرگ یقیناً شریک و سهیم است.
انتهای پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *