امام جمعه اصفهان:افرادی که معتقد به نظام نیستند، لیاقت حضور در مجلس را ندارند

امام جمعه اصفهان گفت: افرادی که اعتقاد به نظام ندارند، لیاقت حضور در مجلس را ندارند و باید دنبال کسانی باشیم که نظام را قبول دارند، در دنیا نیز کسانی که نظام را قبول ندارند در مراکز تصمیم‌گیری جایگاهی ندارند. 22-524به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان، اظهار کرد: همه افراد باید پایبند به انقلاب باشند و لازم است افراد حزب‌اللهی آرامش خود را حفظ کنند.
وی با بیان اینکه از تمام احزاب و گروه‌ها رد صلاحیت شده‌اند، گفت: نباید گفت در این دوره سلیقه‌ای عمل شده است، زیرا انتخابات باید در کمال آرامش برگزار شود.
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مردم باید بدانند که دشمن به دنبال ایجاد آشوب در کشور است، ادامه داد: برخی می‌گویند بروید صلاحیت‌ها را احراز کنید، اما با کمبود وقت بررسی صلاحیت‌ها، این موضوع امکان ندارد، اما حق مردم است افرادی که صلاحیت ندارند به مجلس نروند.
طباطبایی‌نژاد گفت: تا زمانی که شورای نگهبان اشغالگران را غربال می‌کند، دشمنان نمی‌توانند نظام را تغییر دهند. بعضی‌ افراد در مورد شورای نگهبان شروع به نق زدن کرده‌اند، اما هجوم ثبت‌نام‌ها برای انتخابات بی‌جهت نبود.
وی اضافه کرد: در برخی شهرها به فرمانداران اعلام شد که زیاد سخت‌گیری نشود و جواب استعلامات را به فرمانداران ندادند و بیشتر ثبت‌نام کنندگان به شورای نگهبان ارجاع داده شدند که این موضوع نشان از یک برنامه‌ریزی دارد.
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مردم باید از باب ملی بودن انتخابات و سربلندی کشور در انتخابات حضور پیدا کنند، خاطرنشان کرد: افرادی که اعتقاد به نظام ندارند، لیاقت حضور در مجلس را ندارند و باید دنبال کسانی باشیم که نظام را قبول دارند، در دنیا نیز کسانی که نظام را قبول ندارند در مراکز تصمیم‌گیری جایگاهی ندارند.
طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه برجام به سادگی به دست نیامده، تصریح کرد: نباید برجام را لطف آمریکایی‌ها دانست، زیرا دشمن رحم و مهربانی ندارد. سادگی و بی‌فکری است اگر به دشمن حسن ظن داشته باشیم و هرگز نباید از دشمن غفلت کرد.
وی با بیان اینکه نباید چشم به دست دشمن داشته باشیم و باید مردم و کشور به روی پای خود بایستند، گفت: دشمن در این سال‌ها ایران را تحریم کرد و به دنبال سختی کشیدن مردم بود و با مقاومت مردم و استحکام آنها در مسیر خود مواجه شد.
امام جمعه اصفهان گفت: اگر راهنمایی‌های رهبری و مقاومت مردم نبود این موفقیت به دست نمی‌آمد و دشمنان وقتی در تنگنا قرار می‌گیرند حاضر به مذاکره می‌شوند، مانند جنگ تحمیلی که ایران با پس گرفتن خرمشهر و حرکت به سمت بصره با پیشنهاد صلح دشمن مواجه شد.
طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه قرآن بر موضوع صفات خداوند تکیه دارد، اظهار کرد: بعضی‌ها خداوند را محدود به جسم تصور می‌کنند، اما در قرآن کریم این موضوع به صراحت رد شده است و خداوند جسم نیست.
وی افزود: برخی از انسان‌ها متخلف هستند و دستورات خداوند را انجام نمی‌دهند، خداوند همه عالم را خلق کرده و آن را از نیستی به وجود آورده و اسماء‌ بسیاری برای او وجود دارد.
طباطبایی‌نژاد با اشاره به دستور دینی اسلام مبنی بر صلح و مذاکره و نامه امام علی (ع) به مالک اشتر در این باب، تصریح کرد: اگر دشمن درخواست صلح و مذاکره داشت بهتر است مذاکره انجام شود اما اعتماد به آنها نشود و اگر در این صلح خداوند نیز رضایت دارد باید آن را پذیرا بود.
انتهای پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *