دبیر ائتلاف اسلامی زنان:اختلاف نظر میان جریان‌های سیاسی، نباید سبب سلب حق انتخاب از مردم شود

دبیر ائتلاف اسلامی زنان گفت: اگر اختلاف‌نظرهایی میان جریان‌های سیاسی وجود دارد اما در نهایت باید حق انتخاب را به مردم تفویض کرد. 111توران ولی مراد در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دست‌اندرکاران انتخابات در خصوص حضور همگانی و پرنشاط مردم در انتخابات اظهار کرد: ما از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون همواره با حضور مردم در صحنه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی مواجه بوده‌ایم و اساسا مدل انقلاب ایران در طول چهار دهه گذشته، بر مبنای حضور مردم در صحنه بوده است و هم اکنون نیز رمز ماندگاری و موفقیت انقلاب را می‌توان حضور مردم دانست.
وی با اشاره به اینکه نمایندگانی که برای مجلس انتخاب می‌شوند، نباید اهداف اولیه خود را فراموش کنند، اظهار کرد: نخستین شرط برای تشکیل مجلسی کارآمد این است که کسانی که به کرسی نمایندگی مجلس دست می‌یابند، هدف اولیه خود را گم نکنند و در راستای اعتلای نظام و نیز رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم حرکت کنند تا جامعه نیز نسبت به جایگاه مجلس و وظایف نمایندگان دلسرد نشود.
این فعال سیاسی حوزه زنان با تاکید بر اینکه اگر اختلاف نظرهایی میان جریان‌های سیاسی وجود دارد در نهایت باید حق انتخاب را به مردم تفویض کرد گفت: نباید شرایط به گونه‌ای شود که اصول اصیلی مثل جمهوریت و اسلامیت نظام که به آن معتقد هستیم دچار خدشه شود و در نتیجه اختلاف نظرها میان جریان‌های سیاسی، فضای رقابت‌های انتخاباتی را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.
ولی مراد افزود: روی‌ آوری به تخریب چهره‌های سیاسی و اهانت به نامزدهای انتخاباتی، روش‌هایی ناسالم است و باید ضمن حفظ شاخص‌ها و اصول رقابت‌ سیاسی از جوسازی علیه جریان‌های سیاسی متخلف پرهیز شده و زمینه را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم آورد.
وی در پایان با تاکید بر اینکه نمایندگان آینده مجلس باید نظرات مردم را در فعالیت‌های خود مورد توجه قرار دهند، اظهار کرد: از دیدگاه من هر نماینده‌ای که می خواهد وارد مجلس شود باید برای دستیابی به خانواده مطلوب و سالم در جامعه، رفع آسیب های حوزه زنان و دختران و نیز تشکیل نهاد فراقوه‌ای مرکز عالی زنان که رهبری نیز از چند سال گذشته درخواست تشکیل آن را داده بودند طرح‌ها و برنامه‌هایی داشته باشد.
انتهای پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *