کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری تشکیل شد/ جزئیات نشست تخصصی بانوان اصولگرا

کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری تشکیل و نشست تخصصی بانوان اصولگرا برگزار شد.به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری تشکیل شد.
5173_origکمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری، نشستی درجهت هم افزایی بانوان اصولگرا و کارآمد برگزار کرد که در این نشست از زنان نخبه و فرهیخته  بیش از 18 تشکل اصولگرا دعوت به عمل آمده بود.
لاله افتخاری رئیس کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری ضمن ابراز خرسندی از تجمیع بانوان اصولگرا اظهار داشت: هدف از تشکیل این جلسه، هم افزایی خواهران توانمند و صاحب نظر، دارای گفتمان و طرح و کارآمد اصولگرا است. همان طور می دانید از ابتدای انقلاب همواره گروههای مختلفی با عناوین مختلف در عرصه های گوناگون انتخابات در حال رقابت بودند، عناوینی چون انقلابی و ضد انقلاب ، روحانیت و روحانیون ، چپ و راست  و اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های مختلف به رقابت پرداختند و با نام های مختلف انشقاق ایجاد کردند.
افتخاری ادامه داد: بنابر تعریف مقام معظم رهبری ما چپ و راست در نظام نداریم. هر کسی در سیستم نظام جمهوری اسلامی قرار دارد و مبنای اسلامی همه حرکتها را پذیرفته و امام  و اهداف او را قبول دارد و دل بسته این انقلاب و پیشرفته نظام و ساختار اسلامی است ، تحت عنوان اصولگرا و یا به تعبیری بسیجی بیان کردند.
رئیس کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان افزود: متاسفانه در ادامه حرکت نظام گاها دیده شد گروهها و جریاناتی شکل گرفت که با اصل نظام زاویه دار شدند و با دیدگاه سکولار به نظام هجمه آوردند و یا گاها برای اداره امورات کشوری چشمشان به خارج از مرزها بود و با دشمنان هم پیاله شدند. این مساله باعث شد که امروزه ضرورت ایجاب کند که اقدامات در راستای همگرایی تمامی نیروهای انقلابی و دلسوز نظام انجام بشود؛ چنانچه هر موقع این ضرورت احساس شد و تمام نیروهای اصولگرا کنار یکدیگر قرار گرفتند، موفقیتهای چشم گیری را داشتند و توانستیم از ظرفیتهای موجود استفاده بیشتر کردیم .
افتخاری خاطر نشان کرد: در حقیقت  آثار همگرایی و همدلی بین نیروهای دلسوز و انقلابی مجلسی با اکثریت  اصولگرایان  و یا دولتی که در آن  یک زن اصولگرا بر مسند وزارت انتخاب شد که علی رغم شعارهایی که برخی جریانات اصلاح طلبی برحضور زنان در مسوولیت های کلان کشوری سر داده بودند، در دولت اصولگرایی عملیاتی شد. حضور بانوان در معاونتها، سازمانها و یا مجلس که حاصل آن قوانینی که  به نفع جامعه  زنان  تصویب شد؛ که این موضوع بسیار حایز اهمیت است. البته  منکر اشکالاتی نیستیم  چرا که انسان است، جایز الخطا؛ اما آنچه مهم است که در این مسیر گام های موثری برداشته شده است.
وی تاکید کرد: جبهه پیروان خط امام و رهبری به طور خاص حزب موتلفه اسلامی در این دوره در راستای همگرایی و هم افزایی و در حقیقت وحدت بین نیروهای اصولگرایی حرکت کنند. لذا اقدامات بسیار خوبی دراین مدت حدود یکسال ونیم انجام شد و شورای همگرایی که با مسوولیت حجت‌الاسلام تقوی راه اندازی شد و با اقبال اصولگرایان مواجه شد. لذا با دورنگاری بزرگان و پیشکسوتان، ستاد انتخابات، سندهای انتخابات و راهبردهای انتخابات به صورت منسجم تدوین شد و نهایتا ستاد انتخابات در چندماه قبل مشخص شدند  قرار بر این شد که بانوان به صورت مستقل یک کمیته مستقل در ستاد انتخابات داشته باشند و در جهت همگرایی و انسجام نیروهای اصولی و ارزشی در سراسر کشور  فعالیت کند.
فاطمه رهبر عضو حزب موتلفه اسلامی نیز در این نشست به نقش زنان در عرصه های گوناگون اشاره کرد و اظهار داشت: برای هم افزایی بیشتر در جبهه  اصولگرایی  باید بر دو محور معطوف بشویم که در راستای همگرایی و هماهنگی که در جبهه اصولگرایی درحال تحقق است، ماهم نقش موثری را داشته باشیم.
رهبر تصریح کرد: به هرجهت بزرگان این جبهه تلاش‌های بسیاری با برگزاری نشستهای متعددی با احزاب و گروهها توانستند تا کنون نتایج خوبی را کسب کنند. نکته مهم این است که با پرهیز از نگاه فمینیستی بلکه بانگاه حق طلبانه برای جایگاه زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران، نیاز است که با تصمیم گیری جمعی، حضور حداقل یک خانم در شورای تصمیم گیری ائتلاف درخواست شود؛ البته بنده تاکنون مخالفتی هم از طرف بزرگان برای این حضور ندیده ام و همه این موضوع را قبول دارند. لذا بنده شخصا سرکار خانم وحید دستجردی را به عنوان یکی از اصلح‌ترین مجموعه گروههای بانوان هستند را برای این حضور در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان پیشنهاد می دهم.
همچنین مرضیه وحید دستجردی در پایان جمع بندی این نشست اظهار داشت:  در این جلسه سخنان بسیاری گفته شد، ممکن است ما برای رسیدن به هدف راهبردها و راهکارهایمان متفاوت  باشد، اما این اختلافات بسیار جزیی است. همه ما در اصول و کلیات همه ما مشترک هستیم. در جبهه پیروان خط امام رهبری خانمها اختلافات بسیار کمی دارند که با سخن و طرح بحثها همه ما را به یک نقطه نظر می رساند که نشان از تدبیر و محور بودن مدار عقلانیت بزرگواران است.
وی افزود: از طرفی ما یک نظام مردم سالار دینی هستیم؛ لذا در این نظام تصمیم گیر نهایی مردم هستند و برای کشور تصمیم گیری می کنند. اگر هم هر کس فرقی ندارد چه مردان و چه زنان منتخب مردم شدند مسوولیت بزرگی دارند تا امورات مردم را رسیدگی کنند و اگر هم در این امر کوتاهی کند، قطعا  در برابر مردمو اولی تر در برابر خداوند مسوول است. لذا کسی کاندیدا می شود این توانایی را در خود دیده است و اگر مورد انتخاب مردم قرار گرفت وارد عرصه خواهد گرفت و اگر شایستگی را در توان کسی دیگری دریافتند، ما با آنها همکاری خواهیم کرد.
وحید دستجردی تصریح کرد: ما در کسب مناصب و جایگاه ها هیچ نزاعی نداریم؛ اگر امروز ما صحبت در رابطه با مسائل انتخاباتی داریم به علت وضعیت حساس کشور و دنیا است. بنابراین ما زنان به عنوان زن و یک انسان در مقابل مسائل کشورو مسائل جهانی احساس مسوؤلیت و وظیفه داریم، چنانچه اسلام این مسوؤلیت را برعهده زنان و مردان یکسان قرار داده است. تاریخ اسلام یک تاریخ زنانه و مردانه است و این دو از هم مجزا نیست، لذا ما حرف تازهای نمی زنیم، این انقلاب هم با حضور زنان به پیروزی رسید؛ اگر ما بحثی را مطرح می کنیم نه برای ورود به مسائل جنسیتی است, بلکه به عنوان نیمی از جامعه که نیمی دیگر را در دامان خود تربیت می کنند؛ وارد میدان شده ایم .
قابل توجه است، نشست کمیته بانوان ستاد انتخابات جبهه پیروان خط امام و رهبری، یک مصوبه ای  را تحت عنوان حضور3 الی 5  نفر از خواهران در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان به تصویب رسید. همچنین در این نشست تدوام این جلسات بعد از انتخابات، توسط مدعوین درخواست شد.
لازم به ذکر است دراین نشست خانم های داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی چون وحید دستجردی، رهبر، حمیز، نوبخت ،شبان آزاد و  فیاض و حضور داشتند که تمام حضار به بیان نقطه نظرات در راستای همگرایی و استفاده بهتر از ظرفیت زنان نظرات خود ارائه دادند.
انتهای پیام/

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *