استاندار اصفهان: از 1015 داوطلب اصفهانی 864 نفر تایید صلاحیت شدند

استاندار اصفهان گفت: از یک هزار و 15 داوطلب اصفهانی مجلس شورای اسلامی 40 نفر انصراف، 109 نفر رد صلاحیت و 864 نفر تایید صلاحیت شده‌اند. image591242به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، رسول زرگرپور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک هزار و 15 نفر از استان اصفهان برای مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند که قبلا 1014 نفر عنوان شده بود، اما یک نفر در شهر گجرات هند برای حوزه نطنز ثبت نام کرده بود که بعدا اضافه شد.
وی با تشکر از همه فرمانداران و بخشداران اصفهان به علت یک ماه کار شبانه روزی، افزود: از 1015 نفر داوطلب استان اصفهان 42 نفر انصراف داده اند و 109 نفر صلاحیت آنها احراز نشده است. هیئت اجرایی ملزم بوده است که استعلامات خود را از 4 مرجع قانونی، اطلاعات، نیروی انتظامی، ثبت احوال و دادستانی انجام بدهد.
استاندار اصفهان تصریح کرد: اکثر افرادی که رد صلاحیت شده اند به گرایشات سیاسی تعلق ندارند و افراد مستقل هستند. در واقع864 نفر از 1015 نفر در استان اصفهان تایید صلاحیت شده اند و افرادی که رد صلاحیت شده اند از فردا به مدت چهار روز فرصت دارند که اعتراض خود را ارائه کنند.
زرگرپور تاکید کرد: خمینی شهر، نایین و خور به همراه اقلیت های مذهبی هیچ رد صلاحیتی نداشته و همه افراد حاضر در گردونه انتخابات در این چهار حوزه تایید صلاحیت شده اند.
وی به حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار اشاره کرد و گفت: این حوزه انتخابیه بیش از حد متوسط رد صلاحیت داشته است به همین منظور یک هیئت را مامور کرده‌ایم تا اتفاق رخ داده در این حوزه را بررسی نمایند.
استاندار اصفهان به شهرستان اصفهان به عنوان یکی از حوزه های مهم کشور و مورد توجه جریانات سیاسی اشاره کرد و گفت: از 404 نفر ثبت نامی در این حوزه یک نفر به سمیرم منتقل و 16 نفر نیز انصراف داده اند. همچنین در این حوزه 19 نفر نیز رد صلاحیت شده‌اند و 368 نفر تایید صلاحیت گرفته‌اند.
زرگرپور تصریح کرد: افراد شاخص تایید صلاحیت شده اند و این عامل باعث می شود که انتخاباتی با شکوه و پرشور را در پیش داشته باشیم و قطعا افراد مشارکت بیشتری خواهند داشت.
وی اظهار کرد: امیدوارم که روند خوب طی شده تاکنون تا پایان کار ادامه داشته باشد چراکه از ابتدا قرار بوده هیئت‌های اجرایی و ما عین قانون عمل کنیم و خوشبختانه تاکنون چنین اتفاقی رخ داده است و نتایج آن این بوده که تعداد کمی رد صلاحیت داشته‌ایم.
استاندار اصفهان خطاب به افراد رد صلاحیت شده گفت: از اینکه صلاحیت شما تایید نشده متاسف هستم اما اگر فکر می‌کنید که می توانید مدارک بهتری ارائه کنید چهار روز فرصت دارید تا به مراکز رجوع کرده و اعتراض خود را اعلام نمایید.
زرگرپور تاکید کرد: بنده برای هر 1015 نفر کاندیدای مجلس از استان اصفهان تلاش کرده‌ام و بین هیچ یک فرقی نخواهم گذاشت چراکه بنده ملزم به اجرای قانون هستم.
وی ادامه داد: در افراد رد صلاحیت شده چهره سرشناس نیز هست که این افراد هم اصولگرا و هم اصلاح طلب هستند.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه زمانی که همه سلایق سیاسی وارد میدان شوند مشارکت حداکثری تحقق می‌یابد، گفت: سه تا چهار روز تلاش شد تا سازو کار هیئت‌های اجرایی در اصفهان به اعتدال نزدیک شود و امروز به همین دلیل نتایج قابل قبولی را از همه جریانات سیاسی می بینیم. /
انتهای پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *