با حضور شرکت کره‌ای در اتاق اصفهان؛ قرارداد اجرای پروژه هزارچشمه سمیرم به امضا رسید

نخستین پروژه جذب سرمایه گذاری خارجی استان اصفهان با عنوان «هزارچشمه» پس از امضای برجام بین دو شرکت گردشگری الماس و کنسرسیوم مهندسی و سرمایه گذاری « کو هاوا » کره جنوبی با حضور رئیس اتاق اصفهان به امضا رسید.به گزارش روابط عمومی اتاق ایران به نقل از اتاق اصفهان «سید عبدالوهاب سهل آبادی»، رئیس اتاق اصفهان در حاشیه امضای این قراداد گفت: استان اصفهان همواره دارای جذابیت برای سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف از جمله گردشگری، صنعت و خدمات بوده است.
ad59da43c7bb9114416b960cb99c97cd_XLوی از آمادگی برای همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی استان اصفهان از این پروژه گردشگری خبر داد و گفت: استاندار اصفهان به عنوان مدیر استان و سایر سازمان‌های دولتی تمام توان خود را برای اجرای موفقیت آمیز این پروژه گردشگری به کار خواهند بست و طرف کره ای می تواند نسبت به سرمایه گذاری خود اطمینان خاطر داشته باشد.
سهل آبادی، قانون جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران را یکی از قوانین مترقی دانست و گفت: اتاق بازرگانی برای جذب سرمایه گذاری خارجی و تسهیل در امور سرمایه گذاران کمیته ویژه در کمسیون حمایت از تأمین مالی، سرمایه گذاری و توسعه روابط خارجی ایجاد کرده است.
وی با اشاره به توانمندی مدیر عامل شرکت الماس به عنوان یک فعال اقتصادی موفق در استان اصفهان گفت: این پروژه یکی از پروژه های مطالعه شده استان است و مدیریت استان و سایر بخش ها تمام تلاش خود را برای همکاری در به بار نشستن آن مبذول خواهند داشت و برای حل چالش های احتمالی آن نیز آمادگی دارند.
وی همزیستی مسالمت آمیز ادیان در استان اصفهان را نمونه ای از وجود امنیت در این استان خواند و گفت: در اصفهان همچنان که صدای اذان مساجد طنین انداز است، صدای ناقوس کلیسا ها در کنار آتشکده زرتشتیان شنیده می شود و مردم این شهر به دور از هر دین و مذهب قرن هاست که به صورت مسالمت‌آمیزکنار هم زندگی می کنند.
«لی جای هو» قائم مقام شرکت مهندسی کو هاوا و نماینده کنسرسیوم مهندسی و سرمایه گذاری برای پروژه الماس با ابراز علاقه از حضور خود و کلیه همکارانش در ایران، تمایل خود را برای گسترش فعالیت ها و سرمایه گذاری در طرح های مختلف استان اصفهان اعلام داشت.
«حداد» مدیر منطقه ای گروه سرمایه گذاری کو هاوا کره جنوبی در حاشیه امضای این قرارداد و پروژه بزرگ هزارچشمه گفت: این پروژه نخستین سرمایه گذاری این گروه در ایران است و امیدواریم که در کنار این پروژه بتوانیم در سایر پروژه های بزرگ عمرانی سرمایه گذاری داشته باشیم.
وی افزود: گروه های مختلف و متعدد از کره جنوبی به ایران سفر کردند و شرایط سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی و صنعتی را مورد بررسی قرار دادند، ولی کو هاوا با استفاده از مطالعات انجام شده و اطلاعات ارایه شده پروژه هزار چشمه از سوی شرکت الماس و تحقیق و بررسی کارشناسان، خواستار سرمایه گذاری مستقیم در آن شد.
وی با اشاره به توانمندی این شرکت در سرمایه گذاری و اجرای پروژه های فرودگاهی گفت: کو هاوا آماده بررسی سرمایه گذاری در طرح های توسعه فرودگاه اصفهان است و این شرکت توانسته فرودگاه کلان شهر اینچئون از شهر های بزرگ و از بنادر مهم کشور کره جنوبی را توسعه دهد، فرودگاه اینچئون بزرگترین فرودگاه کره جنوبی است.
مدیر منطقه ای گروه سرمایه گذاری کو هاوا انجام پروژه های مترو و قطارهای زیرزمینی را یکی از زمینه های مورد علاقه مندی این گروه برشمرد و گفت: مگا پروژه هزار چشمه می‌تواند نخستین تجربه موفقیت آمیز همکاری بین کو هاوا و استان اصفهان باشد که پروژه های کلان عمرانی را به دنبال داشته باشد.
«علی کرباسی زاده» مدیر شرکت الماس و بنیانگذار گروه صنعتی چیکا بین الملل در خصوص پروژه بزرگ هزارچشمه گفت: این شرکت با بهره گیری از 12 تیم مطالعات و مشاورین داخلی و بین المللی کلیه مطالعات جامع اعم از محیطی با مقیاس یک پانصدم شامل نقشه برداری، خاک شناسی، زمین شناسی، هواشناسی، اقلیم، منابع آب، پوشش گیاهی و همچنین ارزیابی زیست محیطی، مطالعات شهرسازی، ارزیابی و پیوست فرهنگی در بالاترین کیفیت و استاندارد های جهانی انجام داده است.
وی پیرامون مصوبات قانونی پروژه گفت: طی سه سال گذشته کلیه مجوزها و مصوبات لازم استانی در خصوص این مگا پروژه تا مصوبه شورای عالی امور زیر بنائی استان انجام شده و در حال حاضر آخرین مرحله از مصوبات قانونی در سطح عملی یعنی مصوبه شورای عالی شهرسازی در دست اجرا است.
کرباسی زاده، مدت زمان اجرای این پروژه بر اساس پیش بینی شرکت های داخلی بین 5 تا 7 سال را بر اساس پیش بینی شرکت کوهاوا سه ساله عنوان کرد که هزینه های این پروژه از طریق فاینانس و با همکاری شرکت الماس تأمین می شود.
وی در پایان تأکید کرد: راه اندازی این پروژه بزرگ، زمینه اشتغال جوانان جنوب استان اصفهان را به واسطه توسعه ورود گردشگران خارجی و همچنین توسعه ایرانگردی به دنبال خواهد داشت.
گفتنی است؛ هیئت کره‌ای متشکل از شرکت‌های مهندسی کو هاوا، آلفاور، جانگدو و شرکت مهندسی مون برای انعقاد قرارداد EPC و فاینانس دهکده تفریحی هزار چشمه متعلق به شرکت سرمایه گذاری الماس هشت بهشت به استان اصفهان سفر کرده بودند./
پایان پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *