معاون استاندار چهارمحال و بختیاری: منشور اخلاقی و حقوقی انتخابات در چهارمحال و بختیاری تدوین شد

معاون استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: منشور اخلاقی و حقوقی انتخابات در استان تدوین شده و در اختیار ستادهای انتخاباتی شهرستان‌ها و کاندیداها قرار گرفته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، خدابخش مرادی امشب در نشست با اصحاب رسانه، اظهار داشت: منشور اخلاقی و حقوقی انتخابات استان به منظور ترویج اخلاق‌مداری و توجه به قانون و برای تحقق شعار رعایت اخلاق، راستگوئی، امانتداری و قانون‌مداری در استان تدوین و بین ستادهای انتخاباتی توزیع شده است.
2449760_932وی با بیان اینکه 3 رکن، انتخابات را به سلامت و نشاط می‌رساند، افزود: 2 رکن انتخابات، مجریان و هیئت‌های نظارتی هستند که باید مبنای کارشان قانون و رعایت اصل بی‌طرفی و توجه به عدالت باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: رکن سوم انتخابات مردم است چرا که مردم در برگزاری انتخابات نقش محوری دارند از همین‌رو لازم است همه افراد واجد شرایط با آگاهی به قانون و شناخت کامل کاندیداها در انتخابات شرکت کنند.
مرادی تصریح کرد: برای ایجاد فضای نشاط در حوزه انتخابات از یک سال گذشته، 20 نشست با حضور استاندار، مدیران مرتبط و اقشار مختلف جامعه برگزار شده است چرا که انتخابات مردم سالاری دینی را تحقق می‌بخشد.
وی با اشاره به اینکه ستاد انتخابات استان با 6 کمیته در تاریخ 6 خرداد ماه تشکیل شده‌است، خاطرنشان کرد:کمیته‌های مالی و پشتیبانی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی، فناوری و اطلاعات، امنیت، حراست و استعلامات و کمیته حقوقی به دستور استاندار در تاریخ مذکور تشکیل شده، که تاکنون 16 جلسه و 141 مصوبه داشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در حوزه امنیت انتخابات تدابیر لازم پیش‌بینی شده است و در سایر حوزه‌ها نیز تلاش‌های خوبی صورت گرفته است به‌گونه‌ای که برای سالم‌تر برگزار کردن انتخابات، آسیب‌شناسی انتخابات گذشته صورت گرفته است تا با بهره‌گیری از تجربیات گذشته، بتوانیم انتخابات باشکوه‌تری را در 7 اسفند ماه برگزار کنیم.
مرادی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در مورد استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی برای تبلیغات بیان کرد: هر گونه تبلیغ قبل از زمان قانونی خلاف قوانین انتخابات است و با افراد خاطی در این زمنیه برخورد می‌شود.
وی تاکید کرد: فضای مجازی باید با محوریت اخلاق و رعایت شئونات اجتماعی باشد تا فضای آرامش در جامعه برقرار شود چرا که نیاز امروز جامعه، حفظ همدلی و وحدت است و در همین‌ راستا هیئت‌های نظارتی و امنیتی اقدامات لازم در خصوص تبلیغات در فضای مجازی را انجام می‌دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بیش از 11 هزار نفر در امر برگزاری انتخابات سهم دارند، بیان کرد:700 شعبه ثبت‌نام و اخذ رأی در شهرها، روستاها و مناطق عشایری استان وجود دارد که از این تعداد 481 شعبه ثابت و 219 شعبه سیار هستند.
انتهای پیام/

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *