رسانه‌ها برای پوشش پیاده‌روی زائران امام رضا(ع) فراخوانده شدند

در آستانه سالروز شهادت امام هشتم(ع)، دبیر تخصصی جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها، مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه ملی را به پوشش فعال و همه جانبه مراسم پیاده روی ارادتمندان ایشان فراخواند. به گزارش خبرگزاری مهر، رضا مقدسی دبیر تخصصی جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها، در آستانه سالروز شهادت امام هشتم(ع)، مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه ملی را به پوشش فعال و همه جانبه جلوه‌های عشق و ارادت مردمی به آستان ملکوتی هشتمین پیشوای شیعیان حضرت امام علی بن موسی المرتضی علیه آلاف التحیه و الثنا فراخواند.
111دبیر تخصصی جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها با اشاره به انتشار فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) گفت: چندین سال است هم راستا با مراسم معنوی و بی نظیر پیاده روی اربعین اباعبدالله الحسین(ع)، عاشقان اهل بیت علیهم السلام در روزهای پایانی ماه صفر از نقاط دور و نزدیک ایران اسلامی پای پیاده به زیارت امام هشتم(ع) مشرف می‌شوند که جا دارد این عشق و ارادت خالصانه مردمی نیز به شایستگی انعکاس رسانه‌ای یابد.
وی تاکید کرد: جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی برای پوشش ایام سوگواری شهادت حضرت رضا(ع) بویژه ثبت و انعکاس مراسم پیاده روی ارادتمندان امام هشتم(ع)، بخش ویژه‌ای در نظر گرفته است که انتظار می‌رود جلوه‌های ناب دلدادگی عاشقان امام هشتم(ع) از سوی خبرنگاران، نویسندگان، هنرمندان و بویژه عکاسان و تصویربرداران مورد توجه قرار گیرد.
مقدسی با اشاره به تعیین موضوعات مهم و کاربردی برای تولید محتوای رسانه ای در چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، گفت: در جشنواره چهاردهم تلاش شده است تا موضوعات متناسب با نیازهای روز فرهنگی اجتماعی باشد و همچنین زمینه حضور خبرنگاران و گزارشگران صدا وسیما و نیز پایگاه‌های خبری و اطلاع رسانی در این جشنواره فراهم شده است.
دبیر تخصصی جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی محورهایی همچون سبک زندگی رضوی، مشخصه‌های شیعه واقعی از منظر امام هشتم (ع)، حدیث سلسله الذهب و تبیین رابطه توحید و ولایت در کلام معصومین (ع) و مساله ولایت عهدی حضرت رضا (ع) و اوضاع سیاسی اجتماعی عصر آن امام را از مهمترین موضوعات دور جدید جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در بخش رسانه ای برشمرد.
اهالی رسانه‌های کشور می‌توانند برای اطلاع از جزییات فراخوان جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی به سایت بنیاد بین المللی فرهنگی، هنری امام رضا (ع) به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه و آثار تولیدی خود را در هریک از بخش‌های فراخوان تا تیرماه سال آینده از طریق سایت gilan.shamstoos.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند./
پایان پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *