فعالیت هیات نظارت بر روند اجرای برجام حول محورهای 9 گانه‌ مقام معظم رهبری/تشریح خصوصیات ضروری اعضاء هیات

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرا و نظارت بر روند اجرای آن حول محورهای 9 گانه‌ مقام معظم رهبری پیگیری می‌شود، گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی و چهارچوب تعیین شده توسط شورای عالی امنیت ملی نیز مورد توجه هیئت نظارت قرار می‌گیرد.
علاءالدین بروجردی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خانه ملت، ، در خصوص تشکیل کمیسیون نظارت بر اجرای برجام، اظهار داشت: بنا بر اعلام شورای عالی امنیت ملی به زودی این هیئت تشکیل می‌شود و ما هم از تصمیم شورای عالی امنیت ملی مبنی بر چگونگی انتخاب اعضای این هیئت اطلاعی نداریم .نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اعضای این هیئت باید افرادی باشند که در بخش‌های مختلف مربوط به برجام مانند بخش اقتصادی، تحریم‌ها، مسائل فنی، سیاسی، بین ‌المللی و حقوقی شناخت کافی را داشته باشند.
بروجردی گفت: هیئت نظارت بر اجرای برجام با دستورالعملی که مقام معظم رهبری در نامه‌ای که برای رئیس جمهوری نگاشته‌اند مصوبه مجلس شورای اسلامی و چهارچوب تعیین شده توسط شورای عالی امنیت ملی را مورد توجه قرار داده‌اند، بر اجرای برجام نظارت می‌کند.
10وی افزود: در اجرا و نظارت بر روند اجرای برجام محورهای 9 گانه‌ای که مقام معظم رهبری صریحا در نامه‌ خود آورده‌اند، مورد توجه قرار می‌گیرد./
پایان پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *