بانوان فرهیخته اما گمنام

بیتا بیات: تعداد زنان با سابقه و تحصیل کرده که در زمینه های مدیریتی می توانند تأثیرگذار باشند بسیار است اما گمنام هستند.به گزارش خبرگزاری برد نیوز بیتا بیات معاون اتاق بازرگانی استان البرز، با بیان این مطلب گفت: علی رغم داشتن بانوانی فرهیخته و تحصیل کرده در مشاغل مختلف حضور زنان در عرصه های اقتصادی و اجتماعی بسیار کمرنگ است.
1وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه حدود 60 درصد از دانشگاهیان و قشر تحصیل کرده، بانوان هستند لذا می بایست در عرصه های اجتماعی و اقتصادی جایگاه بیشتری داشته باشند که امیدواریم در دولت یازدهم این تدبیر اندیشیده شود.
نائب رییس اتاق بازرگانی البرز با تأکید بر تأثیر مثبت زنان در تصمیم گیریهای کلان کشوری اظهار داشت: متأسفانه در اجتماع بر خلاف ریز بینی؛ دقت و حساس بودن بانوان نسبت به آقایان شرایط کاری مساوی وجود ندارد.
وی ادامه داد: زنان نیازمند فضا هستند، از این رو بانوانی که قابلیت دارند باید اجازه رشد و ورود به بخش تصمیم گیری را داشته باشند.
بیتا بیات با اشاره به سابقه 33 ساله خود در مجموعه های مختلف تصریح کرد: اگرچه در بخش خصوصی شاهد حضور زنان در زمینه های مدیریتی هستیم لیکن بانوی مدیری که حق تصمیم گیری آزادانه داشته باشد نداریم و هنوز آقایان جلوتر از خانم ها حرکت می کنند.
وی در پایان خاطر نشان ساخت: امید است در دولت یازدهم فضا و اعتماد سازی نسبت به بانوان ایجاد شود تا بیش از پیش شاهد پیشرفت و ورود زنان در عرصه های اجتماعی و اقتصادی باشیم./
پایان پیام

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *