استانداران ازتوزیع عادلانه اعتبارات بین بانوان وآقایان حمایت کنند

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور خواستار حمایت استانداران از توزیع عادلانه اعتبارات بین بانوان و آقایان شد. به گزارش خبرنگار مهر، فهیمه فرهمندپور در دیدار با استاندار کرمان با اشاره به لزوم توجه بیشتر به حوزه زنان و خانواده گفت: با وجود پیشرفت هایی که بعد از انقلاب در ابعاد مختلف حاصل آمده است، این حوزه دچار کمبودهایی بوده و تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله دارد.
1وی با اشاره به اینکه برخی بی توجهی ها می تواند نارضایتی و یکسری آسیب ها را به همراه داشته باشد، افزود: باید نیازهای جامعه زنان مورد توجه قرار گیرد.
فرهمندپور به مشکلات اقتصادی دولت اشاره و تصریح کرد: با وجود تلاش های صورت گرفته هنوز تا رسیدن به مرحله ای که همه افراد جامعه بتوانند از امکانات و فرصت ها به صورت عادلانه بهره مند شوند فاصله داریم.
مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده گفت: از استانداران درخواست داریم که حامیان تقسیم عادلانه اعتبارات بین بانوان و آقایان باشند.
وی تاکید کرد: همه افراد باید از اعتبارات موجود به صورت عادلانه بهره مند شوند که البته این امر توجه و حمایت استانداران را می طلبد.
فرهمندپور شاخص فاصله پوشش تحصیلی بین دختران و پسران کرمان را پایین تر از میانگین کشوری دانست و افزود: با وجود برخی کمبودها، زیرساخت های این حوزه در برخی زمینه ها فراهم است.
وی اظهار کرد: کرمان در برخی شاخص های حوزه زنان و خانواده در رده های برتر است که این امر جای خوشحالی دارد.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه زنان از فرصت های عادلانه برخوردار نیستند، گفت: این امر در حوزه هایی مانند ورزش، اشتغال و تفریح به چشم می خورد و تا حد ایده آل فاصله دارد./
پایان پیام

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *