معاون اداره اوقاف استان اصفهان خبر داد رتبه‌های برتر اصفهانی‌ها در سی‌وهفتمین دوره مسابقات قرآنی کشور

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: شرکت‌کنندگان اصفهانی در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی کشور مقام‌های برتر را از آن خود کردند.حجت الاس158لام حسن امیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کشور موفق به کسب یک رتبه اول و یک رتبه دوم شد.

وی افزود: سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که توسط سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برگزار شد با حضور نمایندگان قرآنی سراسر کشور از روز پنجشنبه پنجم شهریور ماه در تهران آغاز و در شامگاه شنبه هفتم شهریور ماه نیز به پایان رسید.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه گفت: این دوره از مسابقات در رده سنی زیر 16 سال و در رشته های قرائت قرآن کریم، ترتیل و حفظ قرآن کریم و همچنین اذان برگزار شد که شرکت‌کنندگان در دو گروه برادران و خواهران با هم به رقابت پرداختند.

امیری با اشاره به نتایج نمایندگان اصفهانی بیان کرد: در این دوره از مسابقات 9 نفر به نمایندگی از استان اصفهان شرکت کرده بودند که پنج نفر از آن‌ها آقا و چهار نفر خانم بودند.

وی ادامه داد: زینب امین‌پور در رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم رتبه نخست را کسب کرد و امیرحسین صالحی رتبه دوم رشته قرائت این دوره از مسابقات را کسب نمود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه عنوان کرد: همچنین مرحله مقدماتی کشوری نوزدهمین دوره مسابقات تواشیح و ابتهال نیز برگزار شد که از استان اصفهان دو گروه تواشیح به مرحله پایانی این دوره از مسابقات نیز راه پیدا کردند.

امیری در رابطه با نتایج گروه‌های تواشیح گفت: گروه تواشیح بصائر موفق به کسب رتبه سوم و گروه آل‌الرحمن نیز رتبه هشتم را در مرحله مقدماتی کسب نمودند و موفق شدند تا به مرحله پایانی مسابقات نوزدهمین دوره تواشیح و ابتهال که قرار است در 20 شهریور ماه در تهران برگزار شود راه پیدا کنند.

وی در پایان افزود: امسال اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برای این دوره از مسابقات سرمایه‌گذاری بیشتری کرده و برای نفرات اعزامی دوره‌های مقدماتی پیشرفته‌ای را برگزار کرد و با توجه به موفقیت نمایندگان استان اصفهان در این مسابقات قصد داریم تا با توان بیشتر جهت کسب مقام‌های بهتر در مسابقات برنامه‌ریزی و اقدام کنیم.

انتهای پیام/3212/صا20

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *