مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان: وقف، چشمه‌ای همیشه جوشان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: وقف چشمه‌ای همیشه جوشان است که همواره در جامعه جاری بوده و به عنوان احسانی ماندگار در سطح جامعه مطرح است.

به گزارش خبر147گزاری فارس از لنجان، حجت‌الاسلام رضا صادقی روز چهارشنبه در آیین کلنگ زنی پروژه پارک سلامت ویژه سالمندان با اشاره به حوزه فعالیت اداره اوقاف و امور خیریه، اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در سه حوزه فرهنگی و معاونت فرهنگی، اوقاف و حقوقی و امور قرآنی فعالیت می‌کند که در این راستا اقدامات بسیار خوبی در سراسر استان انجام‌شده است.

وی با اشاره به اهمیت ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه افزود: یکی از راه‌های بسیار مهم سرمایه‌گذاری برای رفع نیازهای جامع بشری، بحث شرعی وقف بوده و این مهم نه‌تنها در دین مبین اسلام رواج داشته بلکه در دیگر ادیان نیز به این امر پسندیده با عناوین مختلف نگاه ویژه‌ای داشته‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: انسان‌ها با داشتن میل به جاودانگی به سمت این مهم رفته و همواره بر آن بوده‌اند تا میراث به‌جامانده از پیامبر اکرم (ص) و امیرالمؤمنین علی (ع) را حفظ کنند چرا که قنوات متعددی توسط امیرالمؤمنین حفرشده بودند به‌محض رسیدن به آب به نفع نیازمند وقف می‌شد که همچنان به آن عمل می‌شود.

وی وقف را چشمه‌ای همیشه جوشان دانست و ادامه داد: وقف همواره در جامعه جاری بوده و به عنوان احسانی ماندگار در سطح جامعه مطرح است چرا که تا ابد با انسان همراه خواهد بود.

صادقی اضافه کرد: امروزه باید با نیازسنجی و تشویق خیرین، وقف‌های جدید در راستای نیازهای روز جامعه داشته باشیم چرا که اگر آثار وقف و نحوه هزینه کرد درآمد موقوفات برای همگان تبیین شود، مردم بیشتر به این سنت حسنه ترغیب می‌شوند.

وی عنوان کرد: واقف نیک‌اندیش رجبعلی ملکی که از هم‌وطنان مقیم کشور کویت است با حضور در اداره اوقاف شهرستان لنجان ملک خود را باهدف ساخت پارک سلامت ویژه سالمندان در شهر ورنامخواست وقف کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان کرد: ارزش ریالی این قطعه زمین بالغ بر 30 میلیارد ریال برآورد شده و این واقف نیک‌اندیش هزینه احداث اعیانی و تجهیزات این مجموعه را نیز به ارزش 40 میلیارد ریال بر عهده گرفته است.

وی ادامه داد: تولیت این موقوفه در زمان حیات با خود واقف و پس از وی به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان واگذار شده است.

صادقی با اشاره به اینکه شهرستان لنجان یکی از شهرستان‌های موفق در حوزه شناسایی و احیای موقوفات بوده است، افزود: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان با همراهی فرماندار شهرستان لنجان و دیگر مسئولان این شهرستان همدلی و همزبانی خوبی را دارند و فرماندار شهرستان لنجان در راستای احداث پارک سلامت ویژه سالمندان تلاش فراوانی داشتند تا امروز شاهد کلنگ زنی این پروژه باشیم.

به گزارش فارس؛ آیین کلنگ زنی پارک سلامت ویژه سالمندان با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، فرماندار شهرستان لنجان، معاون فرماندار، امام‌جمعه شهر ورناخواست، شهردار و رئیس شورای شهر ورنامخواست برگزار شد.

انتهای پیام/63057/م/

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *