دادستان عمومی و انقلاب خمینی‌شهر مطرح کرد تعیین شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در ‌خمینی‌شهر‌

دادستان عمومی و انقلاب ‌خمینی‌شهر گفت: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادسرا و دادگاه شهرستان ‌تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خمینی‌شهر، یوسف کریمی امشب در نشست صمیمی با خبرنگاران شهرستان با ابیان اینکه تقوا و اخلاق انتخاباتی باید سرلوحه همه خدمتگزاران و مردم قرار گیرد، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران در بحث انتخابات قانون جامع و شفافی وجود دارد که فصل‌الخطاب است.

وی با بیان اینکه رعایت قانون یک اصل است، افزود: باید به توصیه‌های ولی امر مسلمین جهان و رهبر معظم انقلاب اسلامی که تاکید به رعایت قانون، دفاع از آرای مردم و فراهم‌سازی زمینه‌ای برای حضور حداکثری در صحنه انتخابات توجه کرد که شرکت حداکثری مردم در انتخابات سبب حفظ آبرو و اقتدار نظام است و باید مسئولان در این زمینه کوشا و فعال باشند.

وی ادامه داد: تبلیغات رسانه‌ها و بیگانگان با سرعت و شتاب آغاز شده و علیه نظام و انتخابات شروع به کار کرده که سعی در کمرنگ کردن حضور و عدم شرکت و عدم تمکین از قانون را برای مردم تبلیغ میکنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینیشهر با اعلام اینکه در دادگستری شهرستان خمینی‌شهر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تشکیل شده است، تصریح کرد: اگر مردم تخلف و جرم انتخاباتی را مشاهده کردند می‌توانند به دادستان شهرستان اطلاع دهند و این موضوع در ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی رسیدگی شده تا با هرگونه تخلفی برخورد قاطعی انجام شود.

وی اظهار داشت: دادگستری و دادستان شهرستان با سه اصل قانونمندی، بی‌طرفی و امانتداری در انتخابات حضور فعال داشته و نقش موثری را ایفا می‌کند.

کریمی با بیان اینکه دستگاه قضایی شهرستان خمینی‌شهر رویکرد مشارکت فعال و موثر در صحنه انتخابات را مدنظر دارد، ادامه داد: اصل قانونمندی بسیار اهمیت داشته و دستگاه قضایی نسبت به موضوع بیطرفی حساس خواهد بود و آنچه را که مردم انتخاب می‌کنند به عنوان امانتدار باید مراقبت کند.

دادستان شهرستان خمینی‌شهر گفت: با هرگونه تخلف و حرکت خلاف قانون بدون درنظر گرفتن جایگاه شخص یا افراد متخلف برابر قانون با سرعت و قاطعیت در خارج از نوبت رسیدگی و برخورد می‌شود، در سطح شهرستان خمینی‌شهر تاکنون تخلف انتخاباتی به ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم گزارش نشده و امیدواریم تا پایان با این سلامت پیش برویم.

وی بیان کرد: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادسرا و دادگاه شهرستان خمینی‌شهر تعیین شده و طبق مفاد قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بررسی‌ها انجام می‌شود که این قوانین باید مورد توجه همه کاندیداها و مردم باشد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *