رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی در استان اصفهان: اعلام تخلف تبلیغات زودهنگام چهار کاندیدای شورا

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی در استان اصفهان گفت: طی۲ روز گذشته ۴ مورد تخلف از سوی کاندیدهای شورای اسلامی در استان اصفهان گزارش شده است.
اعلام تخلف تبلیغات زودهنگام چهار کاندیدای شورا

به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی در حاشیه نشست آموزشی هیات‌های نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهرستان اصفهان اظهار داشت: محور هدف استکبار جهانی نابودی جمهوری اسلامی ایران است در همین راستا با استفاده از ابزارهایی همچون ابزارهای به روز تکنولوژی، فشارهای اقتصادی و … سعی در نابودی نظام دارند.
وی  ابراز داشت: عوامل داخلی و خارجی نیز دشمن را برای تحقق اهدافش یاری می‌کنند و این فتنه را به وضوح در ۷۸، جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس و فتنه ۸۸ دیدیم.
رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی در استان اصفهان با اشاره به اینکه  دشمن فعالیت خود را برای اختلال در انتخابات ۲۹ اردیبهشت نیز افزایش داده است، تصریح کرد: همه تلاش دولت در ایجاد بی میلی در مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای است که مطمئناً با توجه به بصیرت و هوشیاری که مردم ایران دارند، موفق نخواهند شد.
وی با تاکید بر اینکه سیاست‌های درون تشکیلاتی که در کشور راه‌اندازی شده‌اند، به دست گرفتن شورای اسلامی شهر و روستا و در نهایت مدیریت شهرها را در دستور کار دارند، اضافه کرد: از این رو مسئولان  فعال در هیات های نظارت استان باید به این مهم توجه داشته باشند و مُرَ قانون را اجرا کنند.
حجت‌الاسلام سالک با تاکید بر اینکه هیات‌‌های نظارت می‌توانند بر اساس قانون از۴ دستگاه اداره اطلاعات، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و ثبت احوال اطلاعات مورد نیاز خود برای رد و یا تایید صلاحیت افراد را دریافت کنند، ابراز داشت: البته قانون تبصره دارد و می‌توان در موارد ضروری از سپاه و بسیج نیز استعلامات مورد نیاز را انجام داد.
وی با بیان اینکه باید با توجه به اطلاع رسانی درست به مردم کاندیداهای  برتر را معرفی کنیم، افزود: نباید اجازه دهیم افراد غیر اصلح انتخاب شوند بلکه باید این امانت به اهلش سپرده شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه  در بررسی‌های صورت گرفته در سطح استان اصفهان برخی تبلیغات زودهنگام خود را آغاز کرده‌اند، ادامه داد: این افراد با توزیع تقویم با عکس‌های خاص، برگزاری جلسات، سور دادن و مواردی از این قبیل اقداماتی را انجام داده‌اند.
وی با بیان اینکه براساس ماده قانون ۶۲ انتخابات هرگونه تبلیغات زودهنگام خلاف قانون است، گفت: هیات‌های نظارت باید بر اساس قانون با این انتخابات برخورد کنند.
حجت‌الاسلام سالک با اشاره به اینکه در کمیسیون امنیت فضای مجازی نیز تبلیغات زودهنگام در این فضا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، گفت: بر اساس مصوبات این کمیسیون چنانچه خارج از زمان تبلیغات قانونی تبلیغاتی در فضای مجازی صورت گیرد مورد برخورد قرار خواهد گرفت.
وی همچنین به رشد سایت‌های قارچ گونه در ایام نزدیک به انتخابات اشاره کرد و افزود: باید توجه داشته باشیم که سایت‌هایی برای تبلیغات در هفته قانونی امکان فعالیت دارند که به گفته معاون امنیت وزارت کشور دارای مجوز باشند و در غیر این صورت مورد پیگرد  قانونی قرار خواهند گرفت.
رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی در استان اصفهان  با اشاره به اینکه طی دو روز گذشته چهار مورد تخلف از سوی کاندیداهای شورای اسلامی در استان اصفهان گزارش شده است، گفت: ۳مورد از این تخلفات در شهرستان اصفهان رخ داده است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه تنها برخورد با متخلفان در بخش انتخابات زودهنگام عدم تایید صلاحیت نیست، اضافه کرد: موارد دیگر برخورد نیز در قانون پیش‌بینی شده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *