رونمايي از پنج محصول نوآور در رويداد طرح اميد اتاق بازرگاني اصفهان

رويداد رونمايي از پنج محصول نوآورانه توسط اتاق بازرگاني اصفهان شامگاه دوشنبه برگزار شد. 8اصفهان امروز: رويداد رونمايي از پنج محصول نوآورانه توسط اتاق بازرگاني اصفهان شامگاه دوشنبه برگزار شد. محمد گوهریان دبیر کل اتاق اصفهان در اين رويداد گفت: استان اصفهان قابلیت ارایه و رونمایی از پنج محصول نوآورانه در هر هفته را داراست. وی افزود: هدف از برگزاری این رویداد این است که محصولات نوآورانه استان اصفهان به صورت موثر، سریع و ارزان به کشور معرفی شود. وی با بیان اینکه افق روشنی پیش روی اصفهان قرار دارد، افزود: استان اصفهان قابلیت این را دارد که در هر هفته پنج محصول نوآورانه را ارایه و رونمایی کند. دبیر کل اتاق اصفهان تصریح کرد: در این رویداد و برای دوره‌های بعدی، یک مکانیزم منطقی و عادلانه در رونمایی از محصولات نوآورانه به کار گرفته خواهد شد. گوهریان با ذکر سخنی از یکی از بزرگان کشور که “وقتی می‌خواهید تسلیم شوید، پنج دقیقه دیگر صبر کنید” خاطر نشان کرد: کارآفرینان و نوآوران کشور نیز سختی‌های بسیاری کشیده‌اند اما تسلیم نشده‌اند. در این مراسم از محصولات نوآورانه روغن‌های بکر، نانوکامپوزیت‌های PVC، طرح آب شیرین کن خورشیدی و ماسک‌های پزشکی و صنعتی نانوالیاف رونمایی شد.
رونمايي از محصول نوآورانه روغن هاي بكر
علی‌زاده، مدیر فروش شرکت عصاریا، پیرامون تولید و عرضه روغن‌های بکر به عنوان محصول نوآورانه این شرکت گفت: وجود دانش فنی میان جوانان، بهتر بودن پیشگیری از درمان، داشتن محیط زیست سالم . شرکت عصاریا را بر آن داشت تا در جهت ارایه یک محصول نوآورانه حرکت کند.
وی با بیان اینکه در این محصول استخراج انواع روغن بکر با روش فشار سرد (cold press) انجام می‌شود، اظهار کرد: بحران‌هایی مانند بیماری‌های قلبی، عروقی، دیابت، سرطان در میان برخی افراد جامعه ما را بر آن داشت که طرح روغن‌های بکر را اجرا کنیم. علی‌زاده به ویژگی‌های روغن های بکر اشاره و تاکید کرد: در اینگونه روغن‌ها، هیچگونه مواد افزودنی وجود ندارد، رادیکال آزاد تولید نمی‌کند، کاملا طبیعی است و طیف گسترده‌ای از مواد پرارزش و آنتی اکسیدان‌ها را در بردارد. همچنین تولید در حضور و نظارت مشتری، مقرون به صرفه بودن و ایجاد یک برند معتبر ملی و بین‌المللی از دیگر ویژگی‌های روغن‌های بکر به شمار می‌آید. وی با بیان اینکه این محصول و همچنین برند عصاریا ثبت شده است، اضافه کرد: برخی از روغن‌های تولیدی شرکت عصاریا تاثیر مثبت بر روی سلامتی می‌گذارد و حتی برخی از محصولات روغنی می‌تواند به عنوان کرم دور چشم و تقویت کننده پوست به طور مستقیم مصرف شود.
رونمايي از محصول نوآورانه نانو كامپوزيت هاي PVC
محمد علی آبادی فراهانی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام، پیرامون تولید نانوکامپوزیت‌های PVC جهت کاربرد در لوله، اتصالات و پروفیل در و پنجره UPVC به عنوان یک محصول نوآورانه گفت:پي وي سي ماده‌ای با قیمت مناسب، دسترسی آسان، خواص مناسب و فرآیندپذیری عالی است، اما شکست پذیری آن به عنوان مشکل محسوب می‌شود. شرکت آریا پلیمر پیشگام به سمت حل این مشکل با استفاده از تکنولوژی نانو حرکت کرد.
وی ادامه داد: محصول نوآورانه تولیدی شرکت به صورت پودر است و باعث استحکام لوله خواهد شد و قابلیت انعطاف با استفاده از تکنولوژی نانو در آن وجود دارد.
علی آبادی فراهانی با اشاره به ویژگی این نوع نانوکامپوزیت‌های PVC، اضافه کرد: این محصول با کاهش دو تا چهار درصدی ضایعات، افزایش سرعت تولید، در برخی موارد کاهش قیمت را نیز در پی داشته است.
رونمايي از طرح آب شيرين كن خورشيدي
کوروش خسروی، استاد دانشگاه اصفهان پیرامون طرح آب شیرین کن خورشیدی به عنوان طرح نوآورانه شرکت فناوران انرژی سبز به بیان مطالبی پرداخت. وی با بیان یکی از بحران‌های امروز ایران و دنیا، تامین آب شیرین است، اظهار کرد: تکنولوژی استفاده شده در دستگاه آب شیرین کن شرکت، از لوله‌های خلا (vacuum tube) است و نحوه کار این دستگاه به این گونه است که نو خورشید جذب لوله می‌شود و در پی آن لوله به شدت گرم خواهد شد و به دلیل وجود خلا در لوله، انرژی‌ای هدر نخواهد رفت.
این استاد دانشگاه به ویژگی‌های دستگاه آب شیرین کن اشاره و اضافه کرد: پساب بسیار اندک، غیر وابسته بودن به شوری آب ورودی، فناوری بسیار ساده، هزینه مصرف انرژی صفر و هزینه تعمیر و نگهداری ناچیز از جمله ویژگی‌های این دستگاه است. علی آبادی فراهانی افزود: این طرح در اداره مالکیت صنعتی ثبت شده است، همچنین طرح آب شیرین کن خورشیدی به صورت پایلوت در شرکت آبفار و یک دامداری اجرا شده است.
رونمايي از ماسک‌های پزشکی و صنعتی نانوالیاف
هم‌چنین نسیم شهبازی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان نانوتارپاک در خصوص محصول نوآورانه شرکت خود، ماسک‌های پزشکی و صنعتی نانوالیاف گفت: در برابر آلاینده‌های ریز و ریزگردها ذراتی با ابعاد میکرونی هستند، این ذرات در محیط‌های کار صنعتی، بیمارستانی و شهرهای صنعتی به وفور وجود دارد و از طریق ریه وارد بدن انسان می‌شود و بیماری‌ها و آسیب‌هایی را در پی خواهد داشت. وی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک‌ها با یک لایه محافظ، کارآیی ماسک‌ها را تا 100 برابر افزایش می‌دهد، خاطر نشان کرد: این ماسک‌ها در سه مدل شش لایه و هفت لایه برای محیط‌های صنعتی و ماسک‌های پزشکی برای افرادی که ایمنی بدن پایین دارند، ارایه شده است.
رونمايي از مسابقه 1-2-3
اکبر مقدم، مدیرعامل خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع) پیرامون مسابقه 1-2-3 به عنوان یک محصول نوآورانه اظهار کرد: این مسابقه در استان اصفهان در سه حوزه امور خیر، اشتغال و پیشگیری از اعتیاد در گروه‌های سنی از مهد کودک تا دانشجویان دانشگاه‌ها و کارآموزان فنی و حرفه‌ای انجام خواهد گرفت. و به کسانی که بتوانند در این مسابقه در یکی از موارد ذکر شده، فعالیت موثری انجام دهند، جوایزی اهدا خواهد شد. در ادامه این مراسم توافق نامه‌ای میان انجمن شرکت‌های دانش بنیان و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان به امضا رسید./

پایان

منبع

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *